1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Široký sortiment lahvových vín
  • Vyberte si k vínu něco na zub!
  • Nabídka vín
Previous
Next

Víno a olivy

 

Olivy se výborně hodí k vínu. Kombinace těchto dvou chutí je harmonizující a byla dobře známa všem náročným gurmánům už v antickém Řecku. Olivy mocný zážitek ze specifické chuti vybraných vín doplňují a umocňují.

Olivy obsahují vitaminy K, A, E a D, které podporují průchodnost cév. Obsahují velké množství antioxidantů, které zabraňují činnosti nezdravých volných radikálů v těle. Přestože jsou olivy velmi mastné, podporují proces hubnutí – černé i zelené olivy jsou málo kalorické. Zároveň však dodávají tělu potřebnou energii a rychle zasytí. Před jídlem můžete podpořit tvorbu žaludečních šťáv tím, že si dáte něco hořkého – kromě čaje z hořkých bylin a toniku jsou vhodné právě olivy.

Pro umocnění požitku z našich vín Vám nabízíme kvalitní španělské olivy ve sklenicích a plechovkách v různých kombinacích a chutích.

K bílému vínu doporučujeme vyzkoušet olivy plněné mandlí, lososem, citronem, krevetou, tuňákem nebo ančovičkou, k červenému si můžete dopřát olivy plněné různými druhy sýra nebo paprikou. Olivy nabízíme také v provedení koktejlů či salátů, kde je chuť oliv doplněna například okurkou, česnekem či cibulkou. Jistě najdete tu správnou kombinaci, která bude lahodit vašim chuťovým pohárkům.

Naši vinaři