1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • Široký sortiment lahvových vín
  • Vyberte si k vínu něco na zub!
  • Nabídka vín
Previous
Next

Beaujolais Nouveau 20.11.2014

Beaujolais Nouveau

Francouzské mladé víno z odrůdy Gamay je vůbec nejznámějším mladým vínem světa. Tradice započatá na začátku 50. let přetrvává do dnešní doby. Popularita mladého Beaujolais nabyla na síle v 80. a 90. letech, kdy se tento „primeur“ stal do značné míry symbolem pro celý region Beaujolais. Dnes je Beaujolais Nouveau příjemným vinařským svátkem, kde v lehkém a ležérním stylu slavíme po celém světě příchod mladého, ovocného a příjemného vína z regionu Beaujolais.

Beuajolais Nouveau 2014

Víno se začíná prodávat každý rok vždy třetí čtvrtek v listopadu. Tento den je ve Francii nazýván den Beaujolais a rovná se téměř státnímu svátku. Letos tento den připadá na čtvrtek 20. listopadu.

Ještě před premiérou Beaujolais Nouveau 2014 přicházejí z oblasti Beaujolais samé příznivé zprávy. Díky suchému, teplému jaru začal vegetační cyklus révy s předstihem, počátek léta pak nabídl hroznům dostatek slunečního svitu i přiměřené množství vláhy. Nádherné, suché počasí začalo v této oblasti přibližně v polovině srpna a vytrvalo až do současnosti. Vysoké denní teploty spolu s chladnějšími nocemi zajistily hroznům ideální, pomalé vyzrávání. Hrozny jsou přitom bohaté a zdravé.

Lze se tak těšit na sklizeň, která svojí kvalitou i objemem překoná loňský ročník a potěší zákazníky plně ovocnou, svěží chutí, která je už více jak 60 let každoročně očekávána a vítána příznivci tohoto mladého vína po celém světě.

Naši vinaři