1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

O nás

Vinotéka – Galerii vín jsme otevřeli na Velký pátek 9.4.1999 po přestavbě objektu „Čistírna peří“.

Od počátku jsme se zaměřili zejména na prodej moravských vín z vinařských oblastí mikulovské (Pálavy), Bavory, Perná, Dolní Dunajovice a Pavlov. Zdejší klima a vápencové podloží svědčí zejména bílým vínům. Červená vína preferujeme z vinařských obcí Bořetice, Rakvice, Velké Bílovice, Velké Pavlovice a Zaječí. V současné době jsme rozšířili nabídku o vína ze znojemské oblasti a ze Slovácka.

Lahvová vína

Kromě moravských vín máme v nabídce také vína španělská, rumunská, maďarská, rakouská, německá, argentinská a chilská.


Nabízíme vína odrůdová, jakostní, přívlastková, pozdní sběry, vína kabinetní, výběry z hroznů, výběry z bobulí , dále sekty, vína šumivá a portská. V sezóně si také můžete vychutnat vynikající burčák. V posledních letech si získávají na oblibě vína růžová.

V naší vinotéce najdete sortiment vín od těchto výrobců:

Arcibiskupské vinné sklepy Kroměříž, Pavlovín – vinařství Velké Pavlovice, Rodinné vinařství Hrabal, Rodinné vinařství Gréger, Ampelos Šlechtitelská stanice Vrbovec, Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, vinařství Bábíček/Vacenovský, Vinice Hnanice, Vinařství Josef Dufek, Vinařství Baloun, Vinařství Volařík, Víno z Kobylí, Vinařství Kašík, Vinařství Lahofer, vinařství Milan Pavelka, Vinařství Popela Perná, Vinařství Proqin, Vinařství U Kapličky, Vinné sklepy Zapletal a Vinařství Glosovi – toto vinařství získalo ocenění Vinař roku 2013 v kategorii malé vinařství. Vína vinařů, která ve vinotéce prezentujeme, jsou oceňována na tuzemských i celoevropských soutěžích vín a mnohá z nich jsou umístěna v Salónu vín České republiky.

Balená a rozlévaná vína

Nabízíme také balená a rozlévaná vína bílá, růžová i červená a to jak česká, tak i zahraniční.

Z bílých vín nabízíme Veltlínské červené rané, Muller Thurgau, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Tramín červený, Irsai Oliver, Sauvignon, Rulandské šedé a další.

Z růžových vín nabízíme Frankovku, Zweigeltrebe, Rulandské modré.

Z červených vín nabízíme Frankovku, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Cabernet Moravia, Dornfelder, Cabernet Sauvignon, Merlot aj.

Doplňkové služby

Nabídka občerstvení 

Galerie vín Vám nabízí možnost přípravy grilovaných kolen či obložených talířů na objednávku pro Vaši firemní či rodinnou akci v prostorách naší vinárny.

Dárkové poukazy

V případě, že hledáte vhodný dárek pro své blízké, ale netušíte co by jim udělalo radost, máme pro vás řešení v podobě dárkového poukazu na nákup libovolného sortimentu v naší Galerii vín. Poukazy nabízíme v hodnotě 500 Kč, 1 000 Kč, 2 000 Kč, 5 000 Kč, či v jiné vámi zvolené částce.

Vína s etiketou na přání

Dle Vašeho výběru je možné Vámi zvolenou láhev doplnit standardní nebo speciální etiketou navrženou pro danou příležitost. Kvalitním vínem s etiketou s Vaším firemním logem potěšíte zajisté nejen své stávající a budoucí klienty, ale také své zaměstnance a přátele firmy.

Dárkové balení 

Samozřejmostí je u nás velký výběr dárkového balení (dřevěné stojany, nalévací košíky, lepenkové krabice, dárkové tašky, apod.) a také prodej doplňkového sortimentu firmy Tescoma.

 

K vínu dále prodáváme brambůrky, makové tyčinky, oříšky, pražené mandle a španělské olivy.

Pravidelně pořádáme ochutnávky vín, kdy zveme vinaře, kteří zde prezentují svá vína. Ta, která Vám zachutnají, si můžete na místě zakoupit nebo objednat za zvýhodněné ceny.

Již tradičně, rok co rok, pořádáme v listopadu oslavu vín mladých, svatomartinských a Beaujolais.

Akce jsou pravidelně s patřičným předstihem avizovány na našich webových stránkách i přímo v prodejně.

 

Od roku 1998, kdy byla Galerie vín založena, jsme ušli velký kus cesty. Pečlivě si vybíráme vinaře, jejichž vína prodáváme. Vsadili jsme na kvalitu, což je jediná strategie, které se od prvopočátku držíme. A jak se s léty, která naší Galerii vín přibývají, ukazuje, byla to dobrá volba.

Radomír Hradil